Materská škola v pohybe

"Materská škola v pohybe" je názov vzdelávacieho programu, ktorý je realizovaný v našej materskej škole. Materská škola je zameraná na pohyb, športové aktivity.

Materská škola sa nachádza na ul.J. Švermu 8 v Michalovciach. Pozostáva zo štyroch pavilónov. V dvoch pavilónoch sa nachádza päť tried, v treťom telocvičňa, štrvtý tvorí hospodárska budova. Materskú školu navštevujú deti od 3 - 6 rokov veku. Na materskej škole pracuje 11 pedagogických zamestnancov, 4 prevádzkoví zamestnanci a 4 zamestnanci školskej jedálne. Školský dvor je členený na zóny: hraciu, telovýchovnú, oddychovo relaxačnú, výchovno - vzdelávaciu.V časti výchovno - vzdelávacej sa nachádza detské dopravné ihrisko. Jednotlivé triedy sú vybavené štandartným , ale aj moderným nábytkom, hracími kútmi a hračkami aj didaktickou technikou - počítačmi.

Školský rok 2023/2024

1. Trieda č. I: učiteľky: Riaditeľka školy Mária Gaľová - učiteľka s I. atestáciou, Bc. Dominika Sabolová,  Bc. Daniela Blašková - triedna učiteľka

2. Trieda č. II:  učiteľky: Lenka Košická - zástupca riaditeľa materskej školy, Daniela Mišovicová - triedna učiteľka,

3. Trieda č. III:  učiteľky: Henrieta Orenčáková, Beáta Karolová - triedna učiteľka,